نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کاهش سطح یادگیری نسبت به قبل

2434
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44360
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کاهش سطح یادگیری نسبت به قبل

سلام خسته نباشید، من 19 سالمه و پشت کنکوری من سال پیش رشتم تجربی بود و الان تغییر رشته دادم و رشته ریاضی آزمون کنکور خواهم داد، مشکل من از اونجا شروع شد که تقریبا 5 ماه پیش، تایم استراحت بود و من با موبایل داشتم متنی رو میخوندم، که وقتی متن تموم شد خواستم از جام بلند شم، یک لحظه احساس کردم مغزم کشش یادگیریش کمتر شده و انگار مطالب همه یادم رفته، گفتم شاید بخاطر خستگی هست، چند روزی استراحت کردم ولی مشکل بر طرف نشد، ساعت مطالعه رو کاهش دادم، برطرف نشد، تقریبا هر کاری بگید کردم ولی با مشکل حل نشد، و این مشکل تنها مربوط به مسائل درسی نیست، یعنی از اون موقع دیگه نه میتونم درست فکر کنم نه میتونم مطالب کتب درسی و غیر درسی رو نسبت به سال های پیش توی ذهنم دسته بندی کنم و استفاده کنم.
    خیلی سخته، لطفا راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط mohamad133 : 06-11-2020 در ساعت 06:20 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : کاهش سطح یادگیری نسبت به قبل

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad133 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید، من 19 سالمه و پشت کنکوری من سال پیش رشتم تجربی بود و الان تغییر رشته دادم و رشته ریاضی آزمون کنکور خواهم داد، مشکل من از اونجا شروع شد که تقریبا 5 ماه پیش، تایم استراحت بود و من با موبایل داشتم متنی رو میخوندم، که وقتی متن تموم شد خواستم از جام بلند شم، یک لحظه احساس کردم مغزم کشش یادگیریش کمتر شده و انگار مطالب همه یادم رفته، گفتم شاید بخاطر خستگی هست، چند روزی استراحت کردم ولی مشکل بر طرف نشد، ساعت مطالعه رو کاهش دادم، برطرف نشد، تقریبا هر کاری بگید کردم ولی با مشکل حل نشد، و این مشکل تنها مربوط به مسائل درسی نیست، یعنی از اون موقع دیگه نه میتونم درست فکر کنم نه میتونم مطالب کتب درسی و غیر درسی رو نسبت به سال های پیش توی ذهنم دسته بندی کنم و استفاده کنم.
    خیلی سخته، لطفا راهنمایی کنید.

سلام باتوجه به این که این تغیرات ناگهانی بوده و در مورد مطالب درسی و غیر درسی محسوس شده بهتره به متخصص مغزو اعصاب مراجعه کنید تا مداخلات لازم انجام بشه
    ازطرفی ممکنه شما با مطالعه زیاد و درس خوندن بدون برنامه ریزی انرژی مغزتون رو کاهش داده باشین که دراین صورت این ناتوانی به صورت مقطعی و نهایتا تا یکسال برطرف خواهد شد و شما باید سعی کنید با خوردن گرمی و کُندر و عسل سعی کنید مغزتون رو تقویت کنید
    پتاسیم یکی از بهترین منبع غذایی برای افزایش انرژی مغز و عضلات هست بنابراین سعی کنید توی رژیم غذاییتون پتاسیم رو گنجایش بدین خوردن پرتقال به خاطر پتاسیم بسیار اثر بخش درتقویت حافظه ومغزهست
    ویرایش توسط Saltanat : 06-11-2020 در ساعت 10:17 PM

3. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد